‘Sen’ den sana sığınırım ‘ diye dua ettiğimizde…

Allah kullarını sadakatte, samimiyette, azimde, sabırda, salih amel yapıp yapmaması hususunda, emirlerini yerine getirip getirmemesi hususunda , haramlara yönelip yönelmemesi hususunda sınar, imtihan eder !

Bunun için de karşısına türlü varlıklarını çıkarır ! Bu karşısına çıkardıkları iyi ya da kötü insanlar olabilir, cinler olabilir, melekler olabilir, hayvan ya da bitkiler olabilir, eşya diye tanımladığımız her şey olabilir ve yine Allah’ın yarattığı, görevi insanı saptırmak olan şeytan olabilir !

Bütün bu saydıklarımızı yaratan Allah’tır.

‘Sen’ den sana sığınırım ‘ diye dua ettiğimizde adeta :

Sen’in koyduğun şeriata uygun yaşamaktan saptırmaya çalışan, yine Sen’in yarattığın şeytandan, şeytanın askerliğini yapan cin ve insan tayfasından da sana sığınırım. Bilirim ki senin iznin olmadan bunlardan bana asla zarar gelmez. Sen kalbimi senin yoluna sabitle ki gerek kalbim bu saptırıcılara meyletmesin gerekse bu saptırıcıların saptırması bana zarar vermesin demektir.

Ayrıca, Sen’in Kahhar isminden , cezalandırmandan , celalinden yine Sen’in Rahman ismine, cemaline , affediliciğine, mağfiretine sığınırım.

Sen, af dileyen kulunu affedeceğini bildirmektesin, Sen’in rahmetin sonsuzdur, ben Sen’in kulunum, ben aciz kulunu da affet. Beni taşıyamayacağım yükle imtihan etme, bana mağfiret et, demektir.

Allah en doğrusunu bilir.

Ahmet Şahin Uçar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu