Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar !

Sancak indiği yerden kalkar.

Önümüzdeki günlerde daha zorlu süreçlerden geçebiliriz.

Bu zorluklar bizi daha sıkı birbirimize bağlayacaktır , imanımızı tazeleyip kavi olmasını sağlayacaktır. Allah’a kulluğumuzun farkındalığını arttıracak ve Allah’ın emrince yaşamak gerektiğini idrak etmemize vesile olacaktır.

Dünyanın gelip geçiciliğini , dünya metaının değersizliğini , ahireti kazanmanın yolunun dünyadan geçtiğini , dünya yaşamında gayenin Allah’ın emir ve yasaklarını gözetmek olduğunu , kulluğunu bu bilinç ile izhar etmek olduğunu anlamamızı sağlayacaktır.


Dünya üzerinde zulme uğrayan insanların, zulme uğrayan, yardımımızı bekleyen Mü’min kardeşlerimizin yegane ümitlerinin Türkiye, Türk halkı olduğu gerçeğini bizim de görmemizi sağlayacaktır.


İmanlı ceddimizin bir zamanlar Allah’ın din-i İslam’a hizmet aşkı ve hükümlerini uygulanır kılmak için cihana nasıl hükmettiğini anlamamızı ve bu ruhu tekrar diriltmemiz gerektiği hakikatini zuhur ettirme aşkını, şevkini, azmini, samimiyetini kazandıracaktır. İçimizdeki nicedir derin uyku ile uyutulanların uyanmasını sağlayacaktır. Yine içimizdeki hainlerin, fitnecilerin, münafıkların aşikâr olmasını ve ayıklanmasını sağlayacaktır.

Düşen bu yiğit düştüğü yerden elbet kalkacaktır, inen bu sancağı tekrar dalgalandıracaktır bi-iznillah !

Allah en doğrusunu bilir
Ahmet Şahin Uçar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu