Siz kendinizi değiştirmedikçe Allah da sizi değiştirmez.

“Siz kendinizi değiştirmedikçe Allah da sizi değiştirmez” (Ra’d -11)

Buyrulmaktadır ayet-i kerime de.

Yine ” Siz bıkmadıkça Allah bıkmaz ” der Resulullah ( S.A.V ) Efendimiz. Bu ayet ve hadis-i şerif üzerine derin tefekkür etmemiz gerekir. Hele şu günlerde !

Allah’a yönelmeyen , emirlerine riayet eder bir yaşamları olmayan bu şekilde bir gayret göstermeyen , Allah’ın ayetlerini anlamak için çaba sarf etmeyen, Allah’ın Resulünün izinden gitmek için çaba sarf etmeyen, hayatını bu düsturlar üzere ikame etmeye gayret göstermeyen, üstüne üstük gerçekten Allah yolunda olan Kur’an ı ve Resulullah efendimizin sünnetini kendisine şiar edinen Hak aşıklarını , salihleri , müminleri aşağılayan , hor gören , itibarsızlaştırma gayretinde olan , onların uyarılarına kulak vermeyen, cahilliği ile her türlü yanlışı yaptığı halde , yaptığını doğru diye kabul eden ve bu şekilde dayatan, nefsinin ve şeytanın oyuncağı olmuş kimseler durup bir düşünmeli, akletmeli. !

Doğru olduğuna inanıp da savunduğu şeylerin doğruluğunun dayanağına bir bakmalı !

İsnadı nereye ?!.. Hakk’a mı ? Yoksa batıla mı ? Hakk’a dayanmayan şeyleri nasıl doğru görmekteler ve doğru olduğunu savunmaktalar !

Yazık !… Onlar büyük bir yanılgı içerisindeler. Bu yanılgı onları büyük bir ateşe götürmektedir ve korkarım ki o ateşe girinceye kadar da büyük bir çoğunluğu bu yanılgılarının farkına dahi varamayacaklar.

Allah bizlere rahmet etsin , bizlere mağfiret etsin , bizleri uyananlardan eylesin.

Batıldan yana değil Hakk’tan yana olan zümrenin saflarında yer almayı nasip etsin, feraset ihsan etsin ,bizlere katından yardım etsin, hatalarımızı ve günahlarımızı affetsin inşaÂllah.

Allah en doğrusunu bilir
Ahmet Şahin Uçar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu