HER MÜSLÜMANA DİNİN HÜKÜMLERİNİ BİLMEK VE AMEL ETMEK FARZDIR

Yaradılış gayesini unutan , kulluğun gereklerini yerine getirmeyen nefsinin ve şeytanın esiri olur ve ESFELE SAFİLİN’ e ( aşağıların aşağısı ) iner.
Özündeki cevherin farkına varan ve bunu açığa çıkarmak için insan olmak gayretini gösteren kul AHSENİ TAKVİM’ e ( en güzel surete / yaratılışa ) çıkar / ulaşır.

İLGİLİLER , YETKİLİLER , İLİM SAHİPLERİ hem şahsi hem de toplumun genelinin düşmesine sebep olan esfele safilin çukurundan kurtulmaya / kurtarmaya , bu çukura sevk eden sebepleri tespit edip ortadan kaldırmaya , insan olmanın gereğini anlatmaya , hakiki kulluk mertebesini dile getirmeye , Müslüman olmanın tanımını ifade etmeye , Mü’min olmanın şartını ve bilincini aşılamaya böylece insanın özündeki ahseni takvimlik hakikatini ortaya çıkarmaya yönelik hal , söz ve eylemde bulunma bilinç ve iradesini zuhur ettirmelidirler.

Bu gayret ve çabaya rağmen insanlık dışı eylemde bulunanları Allah’ın sınırlarını belirlediği adalet ile , bu sınırları gözeterek cezalandırılmalarını sağlayacak yasal düzenlemeleri yapmak ve uygulamak yetkililerin görevi ve sorumluluğu, milletimizin talebidir.

Aksi halde toplumda bozulma , yozlaşma , kinleşme , ayrışma , çatışma , anarşi kaçınılmaz olur.

Allah , cümlemize , milletimizi saran bu sinsi , planlı, güdümlü hastalığı tezden tespit etmeyi , tedaviye yönelik harekete geçmeyi , bu bilinç ve kararlılığı ortaya koymayı muvaffak ve müyesser eylesin.

Allah en doğrusunu bilir.
Ahmet Şahin Uçar
9 Temmuz 2017 ·Bursa

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu