Cenab-ı ALLAH Ordumuzu Muzaffer Eylesin

Altın ateşle sınanır ve altın olduğu anlaşılır. Mü’min kimse de elbet zorluklar ile sınanır, sınanacağız.

C. Allah , Kur’an’ı Kerim’de bize şöyle seslenmekte :

“( Ey müminler ! ) Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenlerin benzeri sizinde başınıza gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız ? “
Bakara 214

Yine ,
“İnsan yalnız ‘ iman ettik ‘ demekle , hiç imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar ? Andolsun ki biz , onlardan öncekileri imtihan ettik. Elbette Allah ( imtihan ederek ) , doğru söyleyenleri de bilir , yalancıları da bilir “
Ankebut 2-3

Cihad bize Allah’ın emridir ve ancak Allah için , Allah’ın emrini yerine getirmek için yapılır. Vatanımızı düşmana karşı korumayı Allah bize emrediyor , zulme uğrayan Mü’minlere yardım etmek için cihadı Allah bize emrediyor.

cihad Allah'ın emridir

Devletimizin başındaki karar mercilerinin kararı ile bu cihad ilan edildiğinde Mü’mine düşen düğüne gider gibi gitmektir. Şehadet makamından gayrı ulaşılabilecek büyük bir makam mı vardır ? Hakikati idrak eden kimse sehitlerin Rableri katındaki değerlerini bildikleri için onlar adına bu kutlu makama erişmiş olmalarından dolayı sevinir, gıpta ile bakar ve kendisi adına da bu makama ulaşmayı Allah’tan samimiyet ile niyaz eder.

İşte böyle zor günlerde içimizdeki hain, münafık güruh kendini belli eder. Fitne çıkarmaya, halkı kışkırtmaya, cihaddan uzak durulması adına bahaneler aramaya gayret sarf eder. Bunlar hakkında Kur’an’ı Kerim’de ; ” Onlara “Yeryüzünde düzeni bozmayınız” denildiğinde, “Hayır, biz yalnızca ıslah edenleriz” derler.
Biline ki, gerçekten bozanlar onların ta kendileridir, ama farkında olmuyorlar.” buyurulmaktadır.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bir günlerde, bu ayrılıkçı, hain , münafık güruhun en şiddetli bir şekilde cezalandırılmasına yönelik tedbiri almak ve uygulamak da devletimizin başındakilerin, yöneticilerimizin görevidir. Bize düşen devletimizin yanında olmaktır.

Allah; milletimize, idarecilerimize feraset ve basiret ihsan etsin, emr-i ilahiyi gözetir bir tutum içerisinde olmayı nasip etsin, sırat-ı müstakim üzere bizleri daim ve kaim kılsın, ordumuzu, milletimizi, tüm ümmet-i Muhammed’i muhafaza buyursun, ordumuzu muzaffer eylesin. Amin.

Allah en doğrusunu bilir.
Ahmet Şahin Uçar

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu